Google Analytics ile Ziyaretçilerinizi Takip Edin

Google Analytics ile Ziyaretçilerinizi Takip Edin


Firmanız için bir web tasarım hizmet aldıktan sonra ki en önemli adım, web sitenizi ziyaret eden müşterilerinizin takibini yapmaktır. Web sitenize giriş yapan ziyaretçilerinizin hangi anahtar kelimeler ile sitenize ulaştığını, hangi illerden geldiğini, web siteniz de ne kadar zaman geçirdiğini, hangi sayfaları dolaştığını v.s öğrenmeniz ve buna göre bir rota belirlemeniz sizi rakiplerinizin bir adım önüne taşıyacaktır.

Bahsetmiş olduğumuz verilere göre reklam çalışmalarınızı yeniden düzenleyebilir, web sitenizin içeriğini bu bilgiler doğrultusunda güncelleyebilirsiniz. Peki bu bilgilere nasıl ulaşacaksınız?

Google Analytics Nedir?

Google Analytics, web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların tüm hareketlerini izleyen ve size detaylandırılmış şekilde sunan Google'un web sayfası sahipleri için sunduğu ücretsiz bir servisdir. Google Analytics web sitesi sahiplerine aşağıda belirtmiş olduğumuz başlıklar dışında daha pek çok bilgiyi detayları ile birlikte sunar. Bu veriler ile web sitenizin yatırım getirisini ve dönüşüm oranlarını artırabilir, web sitenize daha fazla potansiyel müşteri çekebilirsiniz.

Google Analytics Hangi Raporları Sunar?

Google Analytics Web Sitenin;

- Tekil ziyaretçi sayısını

- Çoğul ziyaretçi sayısı

Ziyaretçinin hangi;

- Anahtar kelimeler ile sitenizi ziyaret ettiğini,

- Arama motorundan giriş yaptığını,

- Bölgelerden (Ülke, il, eyalet v.s) geldiğini,

- Saatler arasında sitenizde bulunduğunu,

- Tarayıcıyı kullandığını,

- İşletim sistemi kullandığını,

- Bilgisayarının ekran çözünürlüğünü,

- Mobil cihazlarını kullandığını detaylı bir biçimde raporlar halinde sunar.

Google Analytics'i Web Siteme Nasıl Kuracağım?

Firmamızdan Web tasarım ve E Ticaret Sitesi hizmeti almış olan tüm müşterilerimizin web sitelerine opsiyonel olarak Google Analytics sistemini entegre ediyoruz.

Google Analytics Nasıl Kullanılır?

Web sitenize izleme kodu entegre edildikten 24 saat sonra raporlarınızı Google Analytics sayfasından görüntülemeye başlayabilirsiniz. Sistemde yakın bir zamanda uygulamaya geçen ve bir çok web sitesi sahibi tarafından da büyük ilgi gören gerçek zamanlı raporlama ile o an web sitenizde dolaşan kişilerin hareketlerini de izleyebilirsiniz.

Yazıyı Paylaş


Yorum Yapın

Kategoriler

Arama


Etiketler

© Copyright 2019 cizgiwebtasarim.com. | Tüm Hakları Saklıdır.