Google Reklamları

Google Reklamları

Google Reklamlarının Web Sitenize Etkisi

Bu sayfamız da sizlerle Google Reklamları ile ilgili bilgi birikimimizi paylaşacağız. Amacımız sizlere neden bizimle çalışmanız gerektiğini vurgulamaktan çok, Google Reklamları sistemini anlamanıza yardımcı olmak. 

Daha önce hiç İnternet Reklamcılığı sektöründe reklam çalışması yapmamış bir firma için elbette Google'a reklam vermek biraz karmaşık ve zor gelebilir. Ancak Google reklamları ile satışlarınızı çok rahat bir biçimde arttırmanız mümkün. Başlıyoruz. Bilgilerimizi haznemizi güçlendirmek için en alttan başlayalım
 

İnternet Reklamcılığı Nedir?

İnternet Reklamcılığı günümüzün en etkili ve en çok kazandıran reklam platformları arasında yer almaktadır. İnsanlar eskiden zamanlarının çoğunu televizyon karşısında geçirirlerdi. Günümüz teknolojisinde internet kullanımının artması ile beraber İnternet Reklamcılığı sektörüde büyük ilgi görmeye başladı. İnternet reklamcılığında bir çok seçenek bulunmaktadır. Bunlara başlıca göz atmak gerekirse;

- Google Reklamları,

- Facebook reklamları,

- Twitter Reklamları,

- Youtube Reklamları,

- Özel Web Sitelerine Verilen Reklamlar,

bazı örneklerdir. Elbette internette reklam verilebilecek daha bir çok mecra bulunur ve bu mecralar da kendi aralarında ayrılır. Google'un anahtar kelime reklamları, görsel reklamlar, arama ağı reklamları, yeniden pazarlama reklamları v.s. Çok fazla kafa karıştırmadan konumuza dönelim.

Özellikle Türkiye'de internet reklamcılığının en büyük ayaklarından birisi Google Reklamları'dır bu nedenle sizlere Google Reklamları hakkında detaylıca bilgi vereceğiz. Google reklamları hakkında tüm bilgilere bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey büyük bir sabırla ve dikkatlice yazımızı okumak ve varsa sorularınızı bize mail veya telefon aracılığı ile sormak. Bizden hizmet alın veya almayın sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.
 

Google Reklamları Nedir?

Google Reklamları küçük ve büyük ölçekli işletmelerin, ürün ve hizmetlerini Google'da ve Google ortak web sitelerinde tanıtabilmelerini sağlayan internet reklamcılığı ürünüdür. Asıl adı Google Adwords olan internet reklamcılığı ürünü daha çok Google Reklamları ile telafuz edilir. Bu nedenle biz de yazımızda Google Adwords ismi yerine Google Reklamları olarak telafuz edeceğiz.

Google Reklamları Nasıl Çalışır?

Öncelikle reklamlarınız oluşturulup işletmenizle alakalı anahtar kelimeler veya anahtar kelime öbekleri seçilir. Daha sonra reklamlarınız Google'da ve ortak web sitelerinde görünür. Kullanıcılar anahtar kelimelerinizden birini kullanarak Google'da arama yaptığında, reklamlarınız arama sonuçlarının yanında veya üzerinde görünür. Böylece zaten sunduğunuz ürün veya hizmetle ilgilenen bir kitleye reklam yapmış olursunuz. Potansiyel müşterilerinizi anında yakalarsınız. Kullanıcılar reklamınızı tıkladıktan sonra web sitenizi ziyaret eder, web sitenizde herhangi bir şey satın alabilir, sipariş verebilir veya sizinle ilgili daha fazla bilgi edinebilir.

Google Reklamları Nerede Görünür?

Google'un internet reklamcılığı sistemiGoogle Reklamları Google arama sonuçları sayfasındaki arama sonuçlarının üzerinde ve sağ tarafında görünür. insanlar reklamınızı tıklar ve işletmenize bağlanır.

Firmanızı, şirketinizi ve ürünlerinizi tanıtabileceğiniz en etkili reklam yöntemi olan Google Reklamları özel bir sistem ile izlenir.

Ya Rakiplerim Reklamlarıma Sürekli Tıklarsa?

Arka arkaya yapılan tıklamalar Google algoritme sistemi ile sürekli kontrol edilir. Böylelikle hileli tıklamalar faturalandırılmaz. Google hileli tıklamaları engellemek için kendini sürekli güncellemektedir. Google hiç bir zaman "ne kadar kazansam kardır" mantığı ile yola çıkmaz. Google'un amacı reklamlara doğru orantılı tıklamalar alarak, firmalara müşteri kazandırmaktır.

Googleda Reklam Vermek

Google'da reklam vermek için bir web siteniz olması gereklidir. Çünkü Google reklamları tıklama yöntemi ile çalışmaktadır. Vereceğiniz reklama bir bağlantı linki eklenir. Hedeflediğiniz anahtar kelimeyi google arama motoruna giren ziyaretçiler reklamlarınız ile karşılaşır, reklamlarınıza tıklar, web sitenize bağlanır. Web sitenizdeki içerik ile reklamınız doğru orantılı ise müşterileriniz sizinle iletişime geçer.

Google Reklamlarının Avantajları

 • En etkili ve en ucuz reklam yöntemidir.
 • Ürünlerinizin satışını internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
 • Günlük bütçenizi siz belirlersiniz.
 • Reklamlarınızı belirlediğiniz diller ve coğrafi bölgelerde yayınlanır.
 • Sadece reklamlarınız tıklama aldığınızda ödeme yaparsınız.
 • Reklamlarınız siz istediğiniz gün ve saatlerde yayınlanır.
 • Google reklamları sadece ürünlerinizi satmak istediğiniz müşterileri size ulaştırır.
 • Google reklamlarında, reklam gösterimlerinde kesinlikle hiçbir ücret ödemezsiniz.
 • Dünya'nın her yerinden müşterileriniz size ulaşabilir.

Google Reklamları Fiyatlandırma

Google Reklamları bir TBM (tıklama başına maliyet) ile hesaplanır. Reklamlarınız bir açık arttırma yöntemi ile gösterime girer. Bu gösterimde en fazla TBM rakamı ödeyen en üst sırada çıkar.

Google Reklamları'nın anahtar kelimelere göre TBM oranları değişkenlik göstermektedir. Müşterilerinizin sizin sitenize ziyaret edebilmeleri için seçeceğiniz anahtar kelimeler çoğunlukla 0,10 TL - 2 TL arasında değişmektedir. Bazı anahtar kelimeler ise 2 TL'nin de üzerine çıkmaktadır. Bu rakam tamamen açık arttırma sistemindeki rekabete göre değişkenlik göstermektedir.

Bunları Biliyormusunuz?

Düşük Fiyatlara Yüksek Gösterimler: İnternette bir çok firma Google Reklam hizmeti vermektedir. Bu firmaların bir çoğu daha az fiyat ile daha fazla gösterim garantisi vermektedir. Ancak Google Reklamlarında daha az fiyat ile daha fazla gösterim çok büyük bir dez avantajdır. Çünkü reklamınız düşük TBM oranları ile daha fazla tıklanır ama anasayfanın en altında yayınlanır. Bu durumda siz google reklmlarından gelen müşterilerin gözünde reklam sıralamalarında üst sıralarda çıkan firmalardan daha küçük bir firma imajı verirsiniz.

Google Adwords Raporlarını İsteyin: Hangi firmadan Google Reklam Hizmeti alıyorsanız alın mutlaka adwords raporlarınızı isteyin. Bu sizin en tabii hakkınızdır. Bu raporlar ile reklamlarınızın gerçekten yayınlanıp yayınlanmadığını, hangi sıralamalarda görüntülendiğinizi, reklamınızın kaç defa gösterime girdiğini, kaç defa tıklama aldığınızı görebilirsiniz.

Bedava Adwords Reklamı: Eğer Google Reklamları için anlaşacağınız bir firma size "Sizden hiç bir ücret talep etmiyoruz, biz google ile beraber çalışıyoruz.." gibi sözlerle yaklaşırsa o firmadan direk uzak durun. Çünkü bu firma size baştan yalan söylemiş olur. Hiç bir firma ya da kişi bir ücret almadan bedava google reklamı vermez. Türkiye'de ortalama olarak %15 - %40 arası reklam ücreti alınır. Çizgi Web Tasarım olarak reklam veren firmalardan %20 komisyon alıyoruz.

Ayrıca Google'un hiç bir firma ile özel anlaşması yoktur. Yani Google reklam yayını yapan hiç bir firmaya ücret ödemez.

 • Adres: Armağanevler Mh. Mithatpaşa Cd. Çakmak İş Merkezi No:134 D:53 Ümraniye / İSTANBUL
 • 0216 450 23 26
 • info@cizgiwebtasarim.com
kadıköy web tasarım harita

© Copyright 2018 cizgiwebtasarim.com. | Tüm Hakları Saklıdır.