Web Tasarım Firmaları

Web Tasarım Firmaları

Bir web sitesi sahibi olmaya karar verip doğru firmayı bulmak için araştırmaya koyulduğunuzda farklı hizmet anlayışlarına sahip web tasarım firmaları ile karşılaşabilirsiniz. Hatta freelance(bağımsız) çalışan bir çok tasarımcı da sektörde yer edinmiş durumdadır. 

Hangi kriterlere göre seçim yapmalısınız?

Neden Web Tasarım Firmaları ile Çalışmak Gerekir?

Alınan bir hizmetin kalitesi satış aşamasından önce değil satıştan sonra başlar.

Şirketiniz için bir web sitesi tasarımı yaptırdıktan sonra teknik destek almak ve karşılaşacağınız olası bir sorun durumunda iletişime geçecek bir muhattap bulamamak sadece freelance tasarım hizmeti veren bazı tasarımcıların değil kurumsal web sitesi hizmeti veren firmaların da müşterilerine sıkça yaşattıkları bir sorundur.

Web sitesi bir defa alınır ancak hizmet süreklilik arz eder. Bu sebeple sadece site fiyatlarına odaklanılarak yapılan seçimler sonraki dönemlerde karşılaşılabilecek olası problemlerin yaşanması durumunda pişmanlıklar yaratmaktadır.

Hizmet devamlılığı web tasarım hizmeti alımında en çok dikkat edilmesi gereken konudur. Örneğin kurumsal mail hesaplarının kullanımı firmalar için oldukça önemli olmakla birlikte en çok sorun yaşanan konuların da başında gelmektedir. Eğer kurumsal bir web tasarım firmasından hizmet alacaksanız bilmelisiniz ki bu firmanın hizmet verdiği firmalara ait web siteleri ve kurumsal mail hesapları aynı sunucu üzerinde barınır dolayısı ile sunucuda oluşabilecek bir aksama ya da arıza durumunda aynı anda yüzlerce firma bu durumdan etkileneceğinden yaşanan sıkıntı bir an önce çözüme kavuşturulur. Ancak kurumsal olmayan ya da bireysel olarak çalışan bir kişiden hizmet alacak olmanız durumunda sorun yaşanan anda ilgiliye ulaşabildiğiniz taktirde "müsait olduğumda ilgileneceğim" şeklinde bir cevap ile karşılaşabileceğinizi unutmamanız gerekir.

Sonuç olarak eğer bir web sitesi yaptırmayı ve kurumsal mail hesapları kullanmayı düşünüyorsanız hizmet alımınız için web tasarım firmaları ile görüşmeniz gerektiğini bilmelisiniz.

Web tasarım hizmetinde fiyat farklılıklarına sebep olan etkenler hakkında yazılmış olan web tasarım fiyatları başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.


© Copyright 2024 cizgiwebtasarim.com. | Tüm Hakları Saklıdır.