Android Cep Telefonlarına E Mail Kurulumu (Resimli Anlatım)

Android Cep Telefonlarına E Mail Kurulumu (Resimli Anlatım)


Web sitesi olan firmaların büyük bir çoğunluğu domain uzantılı mail hesaplarını sadece bilgisayarları üzerinden kullanıyorlar. Bunun en büyük nedeni cep telefonlarına mail kurulumunun zor olduğunu düşünmeleri. Eğer sizde domain uzantılı mail hesabınızın android cep telefonunuza kurulumunun zor olduğunu düşünüyorsanız bu makalemiz tam size göre. Aşağıdaki adımları sırası ile uygulayarak cep telefonunuz üzerinden maillerinizi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

1) Cep telefonunuzun menünüzden "E-Posta" uygulamasını açın. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2) "Diğer Pop3/IMAP" sekmesine tıklayın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3) Mail hesabınızı ve şifrenizi yazın. Sonrasında "Manuel kurulum" sekmesine tıklayın."İleri" sekmesine tıklarsanız yalnış kurulum yapmış olursunuz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4) Bu ekranda "Pop3" sekmesine tıklayın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5) Bilgilerinizi örnekteki gibi düzenleyin. Biz "info@cizgiwebtasarim.com"  mail adresimiz için örnek olarak kurulum yaptık. Bu alana mutlaka kendi bilgilerinizi giriniz. "Bağlantı noktası" için "110", "güvenlik türü" için "yok"  seçeneğini seçiniz. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6) "SMTP Sunucusu" alanına mutlaka kendi domain adresinizi yazınız. Örnek: "mail.emlaksokagi.com" Bağlantı noktası muhtemelen "25" olarak gelecektir. Bu ayarı "587" olarak değiştirin. "Oturum açılmasını gerektiriyor" seçeneği aktif olsun.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7) E-Mail hesabınıza gelen mailleri kaç dakikada bir denetleneceği süreyi seçin. Tik işaretli alanları isteğe görü seçin ya da pasif yapın. ve ileri sekmesine tıklayın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8) Son adımda mail hesabınızın cep telefonunuzda görüneceği adı ve e mail gönderdiğinizde, mail gönderdiğiniz kişinin sizi hangi ünvanla göreceğini bu alanda belirleyebilirsiniz. Adları ekledikten sonra ileri sekmesine tıklayın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9) İşlemi hatası yaptığınızda varsa mailleriniz hesabınıza düşecektir. Eğer mailleriniz gelmiyor ise ya da hata aldıysanız mutlaka bir yerde hata yapmışsınızdır. Eğer hatalı bir işlem yaptıysanız hesabı kaldırıp 1. adımdan itibaren tekrar kurulum yapın. Eğer yine hata alıyorsanız bizimle (Sadece Müşterilerimiz) iletişime geçebilirsiniz. Eğer müşterimiz değil iseniz, ve firmanızdan destek alamıyorsanız aşağıdaki yorum kısmından sorununuzu belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

Yazıyı Paylaş


Yorum Yapın

Kategoriler

Arama


Etiketler

© Copyright 2019 cizgiwebtasarim.com. | Tüm Hakları Saklıdır.